Een museum bezoeken terwijl de meeste dagjesmensen alweer richting huis gaan, geeft meteen een andere sfeer. Tijdens de Zomeravonden Openluchtmuseum 2026 blijft het museumpark in Arnhem van 1 tot en met 16 augustus iedere avond langer open. Vanaf 16.00 uur maken de gewone museumactiviteiten plaats voor muziek, spelletjes, creatieve workshops en foodtrucks. Daardoor voelt het park tijdelijk meer als een klein zomerfestival dan als een traditioneel museum. Handig voor gezinnen die graag iets ondernemen, maar tijdens de zomervakantie niet bij het eerste zonnestraaltje naast hun bed willen staan.
Een zomerfestival tussen historische gebouwen
Tijdens de Zomeravonden veranderen de paden en pleinen van het Nederlands Openluchtmuseum in een sfeervol festivalterrein. Bezoekers kunnen rondwandelen tussen de historische boerderijen, molens en werkplaatsen, terwijl op verschillende plekken muziek klinkt. Zo zijn er liveoptredens, rijdt dichter Tim Lenders mee in de tram en kun je dansen bij de Platenbus.
Het thema is dit jaar zomers vertier. Daarbij grijpt het museum terug op spelletjes en activiteiten die verschillende generaties herkennen. Denk aan beugelen, jeu de boules en samen knutselen. Ook kun je een zaadbommetje voor bijen maken of een zonnehoed van gerecycled materiaal versieren. Je hoeft geen strak programma te volgen. Rondlopen en onderweg aansluiten bij iets dat gezellig klinkt, werkt waarschijnlijk net zo goed.


.
Genoeg te doen met kinderen
Voor kinderen staan verspreid over het park verschillende activiteiten klaar. Ze kunnen grote zeepbellen maken, bootjes bouwen en deze uitproberen bij de waterontdekplek. Daarnaast blijven de speeltuin en het vernieuwde Kindererf goede plekken om tussendoor even energie kwijt te raken. Zeker met jongere kinderen is dat geen overbodige luxe. Vijf minuten rustig naar een optreden kijken kan tenslotte zomaar veranderen in een dringend verzoek om ergens vanaf te glijden.
Door de combinatie van spelen, muziek en korte activiteiten is de avond ook geschikt voor kinderen die niet urenlang door museumgebouwen willen lopen. Overdag kun je natuurlijk wel het gewone museum bezoeken. Wie al een dagticket heeft, mag zonder extra avondticket blijven. Je kunt een bezoek bovendien combineren met een ander gezinsuitje in Arnhem, al vraagt een volledige museumdag plus avondprogramma misschien om enig energiemanagement.
Eten bij de foodtrucks
Zelf eten meenemen kan praktisch zijn, maar tijdens de Zomeravonden staan er ook foodtrucks op verschillende plekken in het museumpark. Het aanbod loopt uiteen van poffertjes, wafels en saté tot Surinaams schaafijs. Daarnaast zijn er mocktails, museumbier en andere drankjes verkrijgbaar.
Wie na alle activiteiten liever even rustig zit, kan terecht bij de biertuin of op het terras van Herberg de Hanekamp. Daar laat historisch goochelaar Janse Hein bezoekers ondertussen twijfelen aan hun eigen oplettendheid. Ook de Kruidentuin is een rustiger deel van het park. Dat maakt het makkelijker om een drukke activiteit af te wisselen met een korte pauze.


.
Tickets voor de Zomeravonden
Een los avondticket geeft vanaf 15.00 uur toegang tot het museumpark. Het speciale programma begint om 16.00 uur en duurt tot 21.00 uur. Online kost een ticket voor volwassenen en kinderen vanaf vier jaar €10. Aan de kassa betaal je €11. Kinderen tot en met drie jaar mogen gratis naar binnen.
Met een Museumkaart, VriendenLoterij VIP-KAART of vriendenabonnement is de toegang eveneens gratis. Houd er rekening mee dat tijdens het aangepaste avondprogramma niet alle historische gebouwen geopend zijn. Het park is grotendeels toegankelijk voor rolstoelgebruikers, maar het terrein is heuvelachtig en sommige paden zijn onverhard.
- Adres: Hoeferlaan 4, 6816 SG Arnhem
- Datum: dagelijks van 1 tot en met 16 augustus 2026
- Tijd: avondprogramma van 16.00 tot 21.00 uur, toegang met avondticket vanaf 15.00 uur
- Tickets: €10 online en €11 aan de kassa vanaf 4 jaar, kinderen tot en met 3 jaar gratis
- Gratis toegang: met Museumkaart, VriendenLoterij VIP-KAART en voor Vrienden van het Openluchtmuseum
- Parkeren: €8,50 per auto
- Extra: een gewoon dagticket geeft ook toegang tot het avondprogramma
Afbeeldingen: Openluchtmusuem